BeogradCafe freedom
BeogradCafe freedom
BeogradCafe freedom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BeogradCafe freedom

Dobrodošli na BeogradCafe freedom - Vaš internet početak
 
PrijemPrijem  dijetadijeta  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
korekcija ishrane u skladu sa mogućnostima i navikama
Free Page Rank Tool
Zadnje teme
» Vest dana!
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod Provokatorka Sre Apr 24, 2024 10:03 pm

» Đuro Bilbija: Čoveka stvorio „Supermozak“
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Pon Apr 15, 2024 8:20 pm

» Ich bin intelligenter als Künstliche Intelligenz und Allgemeine Künstliche Intelligenz
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Sre Apr 10, 2024 3:52 am

» I am more intelligent than AI and AGI
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Ned Apr 07, 2024 10:53 pm

» Ja sam inteligentniji od AI i AGI
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Pet Apr 05, 2024 5:10 pm

» Was Künstliche Intelligenz weiß nicht
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Sre Mar 27, 2024 4:48 am

» Šta Veštačka inteligencija (Artificial Inteligence) ne može?
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 26, 2024 10:12 am

» Teil 10: Portion der Energie mit der Identität
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Pon Mar 25, 2024 10:32 am

» Teil 9: Über die Aktionen und Produkte des Gehirns
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Pon Mar 25, 2024 12:59 am

» Teil 8/B: Gravitation als Magnetismus durch Sphären
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 24, 2024 1:19 am

» Teil 8: Gravitation als Magnetismus durch Sphären - A
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Sub Mar 23, 2024 9:08 pm

» Hierarchie der energiemateriellen Manifestationen des Absoluten
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Pet Mar 22, 2024 10:17 am

» Hijerarhija energetsko-materijalnih ispoljenja Apsolutnog
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Pet Mar 22, 2024 2:29 am

» Плац 837м2: 200м зрачне линије од самог центра Врања.
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Sre Mar 20, 2024 7:14 pm

» "James Webb" for looking into empty skulls
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 17, 2024 2:40 am

» „James Webb“ für den Blick in die leere Schädel
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 17, 2024 2:38 am

» „James Webb“ za pogled u prazne lobanje
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Čet Mar 14, 2024 6:57 am

» Milliarden Sterne bedeuten Milliarden Zivilisationen
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 12, 2024 9:01 am

» Milijardi zvezda znači milijardi civilizacija u Kosmosu
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 12, 2024 7:17 am

» DENTI PER TUTTI
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Uto Feb 20, 2024 9:38 pm

» Dijagnoza bolesti civilizacije 2024. – Šifra 13847
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Pet Feb 16, 2024 10:09 pm

» Wie der Kosmosm entstand - Mensch und Gott durch Yoga
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Ned Feb 04, 2024 4:00 am

» Kosmos, čovek, samadhi i Bog
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Sub Feb 03, 2024 9:25 pm

» Kako je nastao Kosmos 11. deo;
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Pet Feb 02, 2024 1:05 am

» Kako je nastao Kosmos 9. deo
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 8:24 pm

» Kako je nastao Kosmos 10. deo
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 12:16 pm

» Kako je nastao Kosmos 8. deo D
Kako je nastao Kosmos 4. deo Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 5:29 am

Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 60 dana Čet Feb 01, 2024 6:56 pm
forex
Forex Detaljni vodic po svijetu Forex-a, najveceg svjetskog finacijskog trzista. Uz osnovna objasnjenja o tome sto je Forex i o njegovim principima, naci cete i detaljna objasnjenja za trgovanje s numerickim primjerima. Na poklon svim posjetiocima besplatni software za pracenje globalnog trenda.

 

 Kako je nastao Kosmos 4. deo

Ići dole 
AutorPoruka
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Kako je nastao Kosmos 4. deo Empty
PočaljiNaslov: Kako je nastao Kosmos 4. deo   Kako je nastao Kosmos 4. deo EmptyČet Jan 25, 2024 12:04 am

4. deo: Naslov ove sveske nije pitanje nego je odgovor
 
Kad sam posle nekoliko decenija učenja kojekakvih stvari iz kojekakvih oblasti života i znanja, konačno razumeo Univerzum (ne Kosmos, 
nego Univerzum, jer su to dve različite stvari; kao skup i podskup) setio sam se sledećeg teksta iz Biblije: Jevanjđelje o Jovanu 1,1-18:
https://www.uibk.ac.at/theol/leseraum/bibel/joh1.html
„U početku beše reč. Reč je bila kod Boga i reč je bila sâm Bog. Od početka je bila kod Boga. Sve je stvoreno rečju; ništa nije nastalo bez reči. 
U njemu beše život i ovaj život beše svetlost za sve ljude. U mraku sija, a mrak ga nije mogao ugasiti.“
Kad sam kao mlad čovek, sedamdesetih godina prošlog veka, ovo pročitao prvi put – pomislio sam bio:
„Crkvenjačka papazjanija.“
Ovih dana Januara 2024, ne mogu da se načudim odkud,  krajem prvog veka ove ere (od Hristovog rodjenja), 
evangelisti Jovanu zapanjujuće tačno znanje o tome kako je nastao Kosmos.
Ovaj poslednji pasus se shvata kao moja izjava da se ja smatram kvalifikovanim da presudim da je Jovan evanđelista znao kako je nastao Kosmos. 
I zaista je tako: Usuđujem se tvrditi da znam kako je Kosmos nastao, a da je to otprilike znao i Jovan evanđelist. I to onda; u ono vreme! 
I to verovatno kao mlad čovek, a ne star ovako kao ja sad.
Da je Jovan evenđelist isti onaj koji je bio Isusov pratilac nije verovatno, jer Isusov učenik i pratilac Jovan (Johannes) je bio najmanje 20 godina star, 
kad su drugovali, kad je Isus propovedao i kad je razapet na krstu, a „Jevanjđelje po Jovanu“ je napisano, kako istoričari kažu, na samom kraju prvog i početkom drugog veka ove ere; tvrdi se u vreme cara Trajana (rimski car od 98. do 117.):
Sva Evanjđelja su napisana posle Paulusovih bajki, a Esseni, od kojih su učili i Isus i njegovi drugari, medju kojima beše i jedan Jovan, su se razišli već 70-e godine; kad su Rimljani rasturili Jerusalim. Pa bi Jovan evandjelist, da je onaj koji je bio Isusov drug i pratilac, bio star oko 100 godina, (onda kad je napisano „Jevanjdjelje po Jovanu“), što mi nije verovatno.
Koji je Jovan rekao ono što sam gore citirao: „U početku beše reč. Reč je bila kod Boga ...“) za mene nije važno. 
Važno mi je da se divim znanju o Kosmosu koje je Jovan evendjelist ostavio; nama današnjim ljudima.  
To znanje njegovo želim sada objasniti. Jer zaista sam siguran da malo ljudi danas zna kako je Kosmos nastao.
A možda to ne zna nijedan čovek. Jer, pretpostavljam da bi jedno nesumnjivo znanje o nastanku Kosmosa bilo opšteprihvaćeno, 
a ne bi se tako čvrsto držala teorija o „Velikom prasku“.
Trebale su mi 55 godine kojekavi ciljanih i neciljanih učenja, kako gore već rekoh, da bih postao siguran u to da sam shvatio kako je nastao Kosmos.
Nisam nikad tražio odgovor na pitanje kako je nastao Kosmos ali kad mi se to počelo pojavljivati kao interes, jer sam bio zapisao neka razmišljanja 
koja su povezana sa tom temom, počeli su se slagati kamenčići u mozaik, koji sam poželeo završitit ovih dana; prvih dana januara 2024.
 
Krenuo sam odavde; Pre nekoliko nedelja sam čuo kolosalno mišljenje da u svakom živom biću na Zemlji postoji drenažni sistem. 
Kojim se kroz celo telo provodi voda do svih ćelija i višak nje (vode) vraća ili šalje u bubrege, pa u bešiku.
Ovom sistemu se meni, po tajnovitosti i nepoznavanju, učinio jednakim sistem rodjenja, ishrane i održavanja u životu Kosmosa – 
takozvana Tamna masa ili Eter.
Već sam na jednom mestu rekao da je Tamna masa otac, majka, materica i groblje svih hemijskih elemenata i stanja u Kosmosu.
Svim ispoljenjima i stanjima u Kosmosu je Tamna masa najuticajnija kao gravitacija; u funkciji održavanja apsolutnog odnosa medju materijalnim ispoljenjima galaktičkih veličina.
Druga stvar od koje počinjem je ova:
Sve što u Kosmosu vidimo, registrujemo ili nam se pričinjava  nije moglo nastati ni iz čega.
Ako ignorišemo i to što stare indijske knjige kažu da Kosmos traje u ciklusima: (Armin Risi u knjizi „Gott und die Götter“ (Bog i Bogovi, 
vedska slika sveta) kaže: 3 110 400 000 000 (tri hiljade sto deset koma četiri milijarde) zemaljskih godina su jedna godina Brahme (1 Jahr Brahmâs). 
100 takvih godina Brahme odgovara trajanju Univerzuma. Znači: pomnožite ovih 3.110,4 milijardi sa 100 i dobijete broj zemaljskih godina tajanja Univerzuma. Po Arminu Risiju, sada je ovako: „Prva polovina Braminog života je upravo prošla, a druga baš sada teče.“)
Želim posebno naglasiti da mene ne interesuje neki „ciklus na ciklus“ trajanja Kosmosa, nego me interesuje apsolutni početak njega. 
A moralo ga je biti. Jer ako nešto i nema kraj – mora imati početak. Nešto bespočetno a materijalno moj mozak ne razume.
Pa kako to onda onako kako je rekao Jovan evandjelist?
Ako bih počeo objašnjavati Novi ciklus trajanja Kosmosa to bi bilo lako. Medjutim objasniti apsolutni početak Kosmosa je teško. 
Taman i da znamo iz čega i iz kog materijala je sve krenulo ostaje teško shvatljivo zašto se sve u Kosmosu vrti: 
Ceo Kosmos, sve galaksije, sva sazveždja oko svojih zvezda i sve planete oko svojih osa.
Za atome zasad neću da kažem ništa, jer 50, 100, ..., ili koliko subatomskih čestica ljudi broje, takodje nemaju rodne karte.
Sve to nije prihvatljivo sa teorijom Velikog praska.  
Sad je ostalo da objasnim kako sve, po mojoj pretpostavci, počinje; kako traje i kako umire u Tamnoj masi. 
To jest u Kosmosu. 
To objašnjavanje će potrajati.
 
YouTube link na video:
https://www.youtube.com/watch?v=wjQP25YXXGY


 
ISBN 978-3-9525742-5-6
©: Dragoljub M. V. P.
der Serbe, diplomierter Vater,
Schriftsteller und Musiker
CH, 4500 Solothurn
Postfach 608
www.iging-studio.ch
www.flyingjoymaker.com
Internet; @serb001
 
19. Januar 2024. – 08:59
CH, Solothurn
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
 
Kako je nastao Kosmos 4. deo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako je nastao Kosmos 8. deo B
» Kako je nastao Kosmos 8. deo C
» Kako je nastao Kosmos 8. deo D
» Kako je nastao Kosmos 10. deo
» Kako je nastao Kosmos 9. deo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BeogradCafe freedom :: početak :: 

freedom

 :: mozgancije i ostalo :: ideologije :: filozofija
-
Skoči na: