BeogradCafe freedom
BeogradCafe freedom
BeogradCafe freedom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BeogradCafe freedom

Dobrodošli na BeogradCafe freedom - Vaš internet početak
 
PrijemPrijem  dijetadijeta  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
korekcija ishrane u skladu sa mogućnostima i navikama
Free Page Rank Tool
Zadnje teme
» Pozovite me jednoglasno da uredim Srbiju
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Ned Apr 28, 2024 4:25 am

» Vest dana!
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod Provokatorka Sre Apr 24, 2024 10:03 pm

» Đuro Bilbija: Čoveka stvorio „Supermozak“
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Pon Apr 15, 2024 8:20 pm

» Ich bin intelligenter als Künstliche Intelligenz und Allgemeine Künstliche Intelligenz
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Sre Apr 10, 2024 3:52 am

» I am more intelligent than AI and AGI
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Ned Apr 07, 2024 10:53 pm

» Ja sam inteligentniji od AI i AGI
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Pet Apr 05, 2024 5:10 pm

» Was Künstliche Intelligenz weiß nicht
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Sre Mar 27, 2024 4:48 am

» Šta Veštačka inteligencija (Artificial Inteligence) ne može?
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 26, 2024 10:12 am

» Teil 10: Portion der Energie mit der Identität
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Pon Mar 25, 2024 10:32 am

» Teil 9: Über die Aktionen und Produkte des Gehirns
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Pon Mar 25, 2024 12:59 am

» Teil 8/B: Gravitation als Magnetismus durch Sphären
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 24, 2024 1:19 am

» Teil 8: Gravitation als Magnetismus durch Sphären - A
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Sub Mar 23, 2024 9:08 pm

» Hierarchie der energiemateriellen Manifestationen des Absoluten
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Pet Mar 22, 2024 10:17 am

» Hijerarhija energetsko-materijalnih ispoljenja Apsolutnog
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Pet Mar 22, 2024 2:29 am

» Плац 837м2: 200м зрачне линије од самог центра Врања.
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Sre Mar 20, 2024 7:14 pm

» "James Webb" for looking into empty skulls
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 17, 2024 2:40 am

» „James Webb“ für den Blick in die leere Schädel
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 17, 2024 2:38 am

» „James Webb“ za pogled u prazne lobanje
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Čet Mar 14, 2024 6:57 am

» Milliarden Sterne bedeuten Milliarden Zivilisationen
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 12, 2024 9:01 am

» Milijardi zvezda znači milijardi civilizacija u Kosmosu
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 12, 2024 7:17 am

» DENTI PER TUTTI
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Uto Feb 20, 2024 9:38 pm

» Dijagnoza bolesti civilizacije 2024. – Šifra 13847
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Pet Feb 16, 2024 10:09 pm

» Wie der Kosmosm entstand - Mensch und Gott durch Yoga
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Ned Feb 04, 2024 4:00 am

» Kosmos, čovek, samadhi i Bog
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Sub Feb 03, 2024 9:25 pm

» Kako je nastao Kosmos 11. deo;
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Pet Feb 02, 2024 1:05 am

» Kako je nastao Kosmos 9. deo
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 8:24 pm

» Kako je nastao Kosmos 10. deo
Šta petobojni misle o Bogu Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 12:16 pm

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 60 dana Čet Feb 01, 2024 6:56 pm
forex
Forex Detaljni vodic po svijetu Forex-a, najveceg svjetskog finacijskog trzista. Uz osnovna objasnjenja o tome sto je Forex i o njegovim principima, naci cete i detaljna objasnjenja za trgovanje s numerickim primjerima. Na poklon svim posjetiocima besplatni software za pracenje globalnog trenda.

 

 Šta petobojni misle o Bogu

Ići dole 
AutorPoruka
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Šta petobojni misle o Bogu Empty
PočaljiNaslov: Šta petobojni misle o Bogu   Šta petobojni misle o Bogu EmptyČet Dec 16, 2021 10:09 am

° Ja pretpostavljam da ćemo se uskoro rastati, odnosno da ćemo se prestati susretati, pa da vas ne bih posle zvao u snu – želim da vam postavim još jedno pitanje.
 
* Izvoli.
° Jeste li vi svi petobojni?
 
* Da. Mi smo ti sad ovde dokaz da su važniji dometi u medju-ljudskim odnosima, nego što su to dometi u nauci i tehnologiji. Tačno ti je i ono da postoje i šestobojni.
Koja je njihova falinka, odnosno zašto su ignorisali i preskočili šansu da postanu besmrtni i da se upare u Andjele?
Razvijali su se naučno-tehnološki do maksimuma. Ali – diskriminativno. Muškarci su vodili sve poslove izvan porodičnih prostora, a žene sve poslove u porodičnim prostorima. I to je tako teklo hiljadama godina. Pa je tako to ušlo i u genetski kod tih naroda. I u taoističku filozofiju: da je muškarcu mesto izvan kuće, a ženi mestu u kući. Kao što je fiziološki segment postao toliko jak da je žena težila da postane majka, tako je i društveni segment nje postao toliko jak da je težila da se prvo potčini „svom“, a ustvari bilo kom muškarcu. Kao što žena želi postati majka, a niti zna, niti razmišlja mnogo, o svojstvima, izgledima i sposobnostima deteta koje želi roditi, tako u genetskom kodu nje ne stoji ništa o „njenom“ muškarcu; osim toga da ga kao „njegova“ žena treba za oplod i porodicu. Treća vibracija (libido) je kod nekog ljudskog bića umanjena, ili normalna ili uvećana. Ali čak i sa niskom petom bojom/vibracijom kod žene proradi onaj genetski naboj, makar jednom godišnje, kao kod krave ili kobile, ... da postane bremenita i – mora da se upari. A krava ne zna ništa o biku. Niti ju išta o njemu interesuje: mora da se upari i – gotova stvar. Tako je i sa ženama šestobojnih postalo: „Imati muža, a kad će ko od nas dvoje kog i koliko često polno trebati – videćemo.“ Bivalo je sve to u ljubavi. Ali njihovi ljubavni odnosi su bili primitivni:
„Ti si moja, ja sam tvoj; deca su naša.“
 
Zašto mužjaci bilo kojih vrsta moraju više hteti, trebati i želeti polno opštenje – objasnili smo. Kad su muškarci sada šestobojnih bili dostigli nivo četvorobojnih, t. j. neki nivo filozofskih pogleda na svet i shvatili da je ljubav ustvari ono što je govorio vaš apostol Pavle: „Ti si moj/a ne zato što ja to hoću, nego kad/ako ti to hoćeš“, – bilo je kasno za promenu mentalnog nasledja u tom narodu. Žene su ostale trobojne, a muškarci su postali petobojni, pa i šestobojni: Milostivi prema svojim ženama i zajedničkoj deci, ali žene se nisu menjale. Osećaj pripadanja je bio jači nego osećaj davanja. U tom narodu nije moglo doći do konsolidacije da se zajedničkim htenjima, po pitanjima njihovih ljubavnih odnosa nešto genetski promeni. U njihovim ljubavnim odnosima su egzistirali jednostrana predaja i jednostrano potčinjavanje. Pa i predaja ne od strane svih muškaraca, nego od jednog vrlo sporo uvećavajućeg broja. Opet stotinama i hiljadama godina polako. Tako se njihov narod, polno gledano, nije ljubavno paralelno razvio; do dovoljnog broja jedinki, koji bi u genetski kod naroda uneo svojstvo nove rase; besmrtnost na osnovi moralno-filozofskog shvatanja polnosti i snage energetskog polariteta u jednom biću, t. j. Andjelu. Ženama je u narodu šestobojnih i dalje dobro, a muškarci nemaju kud. Diskriminativno je počelo, diskriminativno je trajalo i sad ne pomaže milosrdje, jedne strane (muškarci), kad druga strana (žene) i ne misli da joj nešto nedostaje.
Sedeli smo tako mnogo dugih minuta. Šta su oni razmišljali ne znam. A šta sam ja razmišljao – nisu imali šta znati, jer nisam ništa ni razmišljao. Postavio sam svoj um na četvrtu poziciju i uživao kao da sam sâm. Ne koliko vremena je prošlo dok su odlučili da me „probude“ tek jedan od njih je rekao:
 
* „Mislim da smo dovoljno dugo konstruktivno ćutali. Kad se budeš sećao ovih susreta zamišljaj da smo te na kraju svi pojedinačno zagrlili.“
° Hvala za sreću koja mi ostaje zbog toga što sam vas video i sa vama razgovarao. Sećajte se i vi mene kao da sam i ja vas, na kraju, svakog ponaosob zagrlio; u ljubavi za sve vas i sve vaše tamo. Hoću, ipak, na kraju da kažem još nešto, pa da to ponesete vašima kao takozvanu filozofiju donekle zbunjenog Zemljanina.
Tokom naših razgovora su potencirani moral i shvatanje mogućnosti potpunog razvoja jednog društva. Takodje ste potencirali da naučno-tehnološki razvoj nekog društva nije odlučujući za potpuni razvoj naroda, tj. civilizacije. Medju nama Zemljama vaša shvatanje Boga i morala ne mogu isposlovati uspeh kakav su te dve stvari isposlovale kod vas. Pa se donekle čudim kako je vama uspelo dogurati dotle gde se sada nalazite.
Tu su me svi pogledali s čudjenjem na licima njihovim, a ja sam mirno nastavio.
O čemu se radi? Vi ste prethodno, u jednom momentu, rekli da mi Zemljani ne možemo da se usaglasimo oko religija. Ne mogu ni ja s vama da se saglasim. Nego vam, s moje tačke shvatanja Stanja stvari, kažem da ste se vi, tamo gde ste se već tako uredili, samo usaglasili u veri, a ne uredili u znanju. Rekli ste mi ovde da je Božanski um „sebe svestan i kad je neizdiferencirana celina; kad je, kako bismo i vi i mi rekli, samo semenka.“ I to je, meni, filozofija za analizu. Zašto?  
Um, kao radno-proizvodna sposobnost mozga je istovremeno i radnik i radionica. Postoje radnje, proizvodi i stanja uma! Šest radnji na tri nivoa i stanje na četvrtom. Dakle, ono što vi i ja nazivamo svesnošću nije ni radnja ni proizvod uma, nego je stanje uma: um u hibernaciji, a ne na četvrtoj poziciji svojih delovanja, koja je ustvari pozicija apsolutnog mirovanja sebe-svesnog uma. Ja zato mislim da Bog, koji je, kako i vi kažete delotvorna inteligencija na slobodnoj volji, biva u dva stanja apsolutno miran: U semenu sebe nesvestan, pa posle inteligentnim ispoljenjem sebe sebe-svestan.
Dok je Celo samo pra-semenka, ili pra-atom, umnost je tek potencijalna neizbežnost; dakle još nigde ispoljena; još nigde potvrdjena. Pre ispoljavanja Jedinog nema samo-svesti. Celo se osvešćuje tek konkretnim inteligentnim ispoljenjem Njega. Bićem koje poseduje organ kojim sebe traži u Celom. Taj organ je mozak. Tek mozgom, tj. instrumentom umnosti, može Celo postati sebe-svesno. Zato kažite tamo vašima da se Bog osvestio umovima „vaših ljudi“, tj. rasama ispod vaše rase, a ne umovima vas andjela tamo; Kojima su „vaši ljudi“ bili ono što su nama majmuni ovde: Preci. Vaši petobojni, pojedinačno nastali, su stariji od vas petobojno uparenih. Zato ja u svemu, govorim da je čovek biće sa svrhom. A vi, moralno i naučno-tehnološki razvijeniji od nas, jeste samo civilizacija špekulativno, tj filozofski uspavanijih od naših špekulanata. Pa, pošto niste bili posmatrači diferenciranja pra-atoma, ne biste lako ubedili naše špekulante da je Bog sebe svestan i u semenu. Jer ako većina tobože obrazovanih Zemljana u to posumnja – ništa od našeg napretka ka besmrtnosti; jer neobrazovan narod ovde više veruje špekulantima nego svom neznanju, pa da bi se potrudio da sâm spozna istinu. Što je i razumljivo. I onda narodu ostaje traženje spasa kroz veru, religiju, jer je „dokumentacija“ nejasna; nepostojeća. Nije tek tako kod nas pitanje svih pitanja: „Da li je starija kokoška ili jaje?“ 
 
* Dobro. Ono što mi tamošnji i neki od vas ovdašnjih mislite i razlažete u osnovi ovako, kako zaključujemo o razvitku i smislu života od ameba do andjela, oko čega smo se manje-više usaglasili, dobije samo podsmeh šestobojno ortodoxnih.  Koji su sad to, a?
Tu je moj sagovornik zaćutao. Ćutali smo dugo; ali ipak nije bilo sumnje da razgovor nije završen. Pustili su me da se čudim i razmišljam o šestobojnima, koji su filozofsko-religijska struja medju njima tamo. Onda je jedan od ovih „mojih“ gostiju nastavio:
 
 
Razgovori s Vanzemaljcima – YouTUbe Playlist
https://www.youtube.com/playlist?list=PLNwW_Tafzl48nSUFHFYHNL8iEh8kubaO6
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
 
Šta petobojni misle o Bogu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Šta Šestobojni znaju o Bogu
» Šta Šestobojni znaju o Bogu.
» O Bogu – šta jeste, a šta nije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BeogradCafe freedom :: početak :: 

freedom

 :: SLOBODNO :: zabava
-
Skoči na: